Obláček štítků

filmy

Obávám se, že jsem prošvihla Ettëlein tolkienovský maraton, který běží už od 1. října. Nu, nikdy není pozdě pořádně se rozject!:D Pána prstenů jsem sice nepřečetla (mám ho přelouskaného několikrát z dob, kdy jsem na čtení měla čas), ale samozřejmě jsem si v souvislosti s premiérou dlouho očekávané premiéry Hobita nemohla odpustit naškrábat něco málo o téhle pecce, na kterou jsme společně s ostatními tolkienofily několik let (ne)trpělivě čekali…

Hobit

Celý příspěvek

Ačkoli mám knížky Hunger Games na seznamu „k přečtení“ už hodně dlouho, ostudně jsem se k nim ještě nedostala, ovšem zato se můžu podívat na film bez předsudků a většího zklamání, které se v případě zfilmování literatury dostavuje často ve větší či menší míře. Je to tak: každý si během čtení představí aspoň pár postav nebo míst po svém, a když film nesplní jeho očekávání, obvykle klesne osobní hodnocení automaticky o pár procent dolů.
No, dá se říct, že v případě Hunger Games jsem k tomu ty knížky ani číst nemusela.
Celý příspěvek

Na Brave jsem se hodně těšila a ačkoli jsem na poslední chvíli trochu zděšeně zjistila, že se do češtiny přezpívávaly i písničky a já jsem pro změnu v kině znovu skoro výhradně se samými dětmi a donuceným rodičovským doprovodem, „Rebelka“, jak Brave přeložili, nezklamala. Je to něco jako povinná četba pro všechny příznivce ostrovů (hlavně Skotska) a ohnivých zrzi vlasů – kam se hrabou Weasleyovi!

Brave

Celý příspěvek

Avengers

Nejkrásnější blockbuster roku! Akce, humor, napětí – právě jste se setkali s nejohroženějším zástupcem svého druhu. Komiksovou adaptací, která předčila víc než jen očekávání. Právě takoví jsou Avengers, kteří od čtvrtka minulého týdne útočí na všechy žebříčky sledovanosti a tržeb. Pod taktovkou Josse Whedona vznikl jeden z nejúžasnější a nejpoutavějších akčních filmů poslední doby. Pojďme si detailněji rozebrat, proč na Avengery zajít do kina a co nás na nich vlastně tak zaujalo.

Celý příspěvek

Čest skvělým filmovým dílkům.

Počínají dneškem (vlastně včerejškem) jsem se na ČSFD prokousala 200 hodnoceními a zmákla test, což mě upřímně překvapilo a taky nakrklo. Většinu odpovědí jsem natipovala nebo narychlo (je to na čas a jen jediný pokus!!) vyhledala, ale test se mi zdá v oblasti znalostí filmu tak zoufale neobjektivní, že jsem si chtěla jít hodit smyčku.

Co to znamená pro Porcelánový koloniál? Názory na filmy, které mi nestojí za sestavení nějakého toho recenzoidního útvaru, budu odteď házet právě tam. Vždycky jsem si myslela, že na ČSFD řádí jen smečka blbečků, ale hodlám jim zlepšit úroveň směrem nahoru.. :D Jako takhle, nemůžu vystát ču-m-áčky, co hodí ke kdečemu hodnocení odpad a sežrali Šalamonovo… exkrement. Něco srazit je strašně snadný. 95 % z nich s tím má houbeles zkušenost, všechno vidí jen z pohledu diváků, které postřelil šípem Consumérus. Ono je hrozně in všechno zkritizovat, já to umím taky, heč, ale taky umím vyzdvihnout nebo poukázat na něco, co se povedlo.

Penderseni, který užívají hodnocení „odpad“, nevědí zjevně ani co by se za nehet vešlo, že žádný film nemůže dostat tak nízké hodnocení. Sebestupidnější výtvor dal zabrat několika lidem, ta práce a námaha tam je. U animáků jsem zvlášť háklivá na rychlá odsuzování. Samozřejmě, že to špatné přitáhne pozornost, ale nic není odpad, kapišto? Všechno má své diváky. Že se něco nelíbí mě, nic naplat, může se líbit vám – něco, co vy zbožňujete, já můžu naopak nesnášet. Fakt obdivuju magory, co si myslí a ještě to veřejně napíšou, že hodnotí pouze objektivně. Objektivní je leda tak náhled figuríny, a té je všechno u jejího plastového zadku. Na každý film se díváte v nějaké náladě, u vzniku každého filmu stály jiné, rozhodující faktory. Vaše kyselé ego si klidně vylévejte dál, já si své názory odteď už taky napíšu a moc mě těší, že budu moci některým zmetkům svým názorem polárně oponovat. Muhaha!

Jsem Deeus.