Mudlovské dění

Obsese: Jméno větru
Poslouchám: Red - Pieces
Sleduju: Fringe
Píšu: Nope
Kreslím: Nárazově

Obláček štítků
Laboratoř
Právě je

Už dřív se u mě vyskytl nápad, zkusit trochu pomoct zvědavcům a pokusit se sepsat (a nakreslit) podrobnější návody, jak co nakreslit. Nepovažuju se za odborníka a jsem si dost jistá, že expert si taky říkat nemůžu, ale nemohla jsem si nevšimnout, že zatímco web je zaplněný blogy věnujícími se make-upu, zrovna barvičky určené na papír mi trochu chybí… A právě ze svého laického hlediska bych vás chtěla postupně seznámit s různými kreslítky, malovátky a vychytávkami, které se mi osvědčily.
S oblibou tak trochu místo obchodů s oblečením obrážím obchody s výtvarnými potřebami, a to s takovým elánem, že myslím, že bych si mohla říkat „art supplies hoarder“. Ne, nestíhám to pomalu všechno využívat, ale co když!
Znovu říkám, nejsem žádný malíř. V každém druhém obchodě vám paní za pultem poradí lépe, protože se kolem toho nepohybuje neustále, ale jaký je vlastně rozdíl mezi všemi těmi copic markery? Jak velké jsou krabičky na akvarel, když si je chci skládat do krabičky? Kde seženu pigma mikrony?
Sama jsem se zatím nedostala ani k oleji, akrylky jsem trochu osahala teprve nedávno a jsem spíš úzce zaměřená právě na vodovky/akvarel.
Z původního plánu sice tak trochu sešlo. ovšem v dnešní době je všude spousta streamů a vrchovatě návodů, jak nakreslit pořádný obličej a všechny jeho výrazy. Tak trochu doufám, že jakési minirecenze na samotné výtvarné potřeby jsou něco, čeho je pomálu, takže se tu dozvíte něco nového, než investujete své zlaťáky naslepo do něčeho, z čeho budete zklamaní – nebo tu najdete pár tipů na to, čím obdarovat svého výtvarně nadaného kamaráda či potomka, aniž byste šlápli vedle se školními vodovkami!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *